- Documente necesare pentru acordarea alocației de stat pentru copii

ANUNT INTRERUPERE ENERGIE ELECTRICA

ANUNT DELGAZ GRID SA INTRERUPERE ENERGIE ELECTRICA IN DATA DE 25.07.2019 IN INTERVALUL ORAR 09:00-17:00 IN SAT REDIU SI SAT BREAZU

PRIMĂRIA --> Asistenţă socială

Documente necesare pentru acordarea alocației de stat pentru copii

ACTE NECESARE DOSAR:
-dosar cu șina,
-cerere completata și semnata de reprezentantul legal al copilului;
-originalul și copia certificatului de nastere al copilului;
-actul de identitate al reprezentantului legal;
-documente din care sa rezulte situatia juridica a copilului fata de reprezentantul legal și orice alte documente justificative, dupa caz;
-daca solicitantul opteaza pentru primirea alocatiei de stat in cont personal se solicita extras de cont, cont IBAN de la banca.
In situația în care părinții nu sunt căsătoriți, se solicit prezența ambilor părinți în vederea stabilirii de comun acord a reprezentantului legal.

Data creare: 17-12-2017 14:58:44