- Documente necesare pentru indemnizația de creștere a copilului pentru salariați

Anunt concurs Departamentul Resurse Umane

Concurs de recrutare referent clasa a -III-a Resurse Umane

PRIMĂRIA --> Asistenţă socială

Documente necesare pentru indemnizația de creștere a copilului pentru salariați

ACTE NECESARE DOSAR (in copie)
-cerere tip- (Anexa 1);
-documente identitate parinti;
-certificat casatorie;
-certificate de nastere ale tuturor copiilor- original și copie;
-extras de cont pe numele solicitantului;
-dosar cu șina.
-adeverința tip - (Anexa 2), eliberată de către angajator, din care să reiasă indeplinirea condițiilor legale privind stagiul de cotizare și veniturile nete realizate (12 luni, în ultimul an inainte de nasterea copilului); Observație: adeverință tip - format nou (Anexa 2) mentionează și numărul de zile lucrate, concediu medical și de odihnă pentru fiecare din lunile din perioada stagiului de cotizare;
- decizia sau adeverința eliberată de către angajator din care să rezulte reluarea activității sau, daca se solicita direct stimulent, sa rezulte obtinerea de venituri impozabile.
ATENTIE! - la depunerea documentatiei, este obligatorie prezentarea documentelor de identitate ale ambilor parinti și ale copiilor in ORIGINAL!!!

Data creare: 17-12-2017 15:03:50