- Documentele necesare emiterii Autorizatiei de Construire

Concurs de recrutare referent clasa a -III-a Resurse Umane

PRIMĂRIA --> Urbanism --> Eliberare autorizaţii

Documentele necesare emiterii Autorizatiei de Construire

Autorizatiile de construire se emit de presedintii consiliilor judetene, de primarul general al municipiului Bucuresti, de primarii municipiilor, sectoarelor municipiului Bucuresti, ai oraselor și comunelor pentru executarea lucrarilor.

Autorizatia de construire se emite in cel mult 30 de zile de la data inregistrarii cererii, pe baza documentatiei depuse la administratia publica locala, care va cuprinde:

-Cerere tip ;
-Copie dupa titlu asupra imobilului ;
-Copie certificat de urbanism ;
-Documentatia tehnica - D.T.(in doua exemplare) ;
Avizele și acordurile stabilite prin certificatul de urbanism ;
- Actul administrativ al autoritatii competente pentru protectia mediului ;
- Dovada privind achitarea taxelor legale( tx. Eliberare autorizatie de construire, tx. Timbrul de Arhitectura, tx. Inspectoratul in Constructii Iasi

Data creare: 17-12-2017 22:27:10