Formulare online

ANUNȚ PRIVIND MĂSURILE DE PREVENȚIE ȘI LIMITARE A RĂSPANDIRII UNOR BOLI RESPIRATORII

CELE 10 REGULI DE URMAT ÎMPOTRIVA CORONAVIRUSANUNȚ DE INFORMARE CORECTĂ A CETĂȚENILOR PRIVIND MĂSURILE DE PREVENȚIE ȘI LIMITARE A RĂSPÂNDIRII UNOR BOLII RESPIRATORII , INCLUSIV BOALA DETERMINATA DE NOUL CORONAVIRUS

PRIMĂRIA --> Urbanism --> Eliberare autorizaţii

Documentele necesare emiterii Autorizatiei de Construire

Autorizatiile de construire se emit de presedintii consiliilor judetene, de primarul general al municipiului Bucuresti, de primarii municipiilor, sectoarelor municipiului Bucuresti, ai oraselor și comunelor pentru executarea lucrarilor.

Autorizatia de construire se emite in cel mult 30 de zile de la data inregistrarii cererii, pe baza documentatiei depuse la administratia publica locala, care va cuprinde:

-Cerere tip ;
-Copie dupa titlu asupra imobilului ;
-Copie certificat de urbanism ;
-Documentatia tehnica - D.T.(in doua exemplare) ;
Avizele și acordurile stabilite prin certificatul de urbanism ;
- Actul administrativ al autoritatii competente pentru protectia mediului ;
- Dovada privind achitarea taxelor legale( tx. Eliberare autorizatie de construire, tx. Timbrul de Arhitectura, tx. Inspectoratul in Constructii Iasi

Data creare: 17-12-2017 22:27:10

Anunț dezinsecție 14.08.2020

Anunț servicii de dezinsecție în ziua de 14.08.2020 incepand cu orele 21:00