• 30.03.2024 – Campanie de împădurire

* sâmbătă, în Rediu

#300 de copaci plantați astăzi, împreună! Nimic nu e mai benefic decât aerul curat și mișcarea în natură, decât veselia și voia bună împărtășită cu camarazii. Astăzi ne-am întâlnit în comunitate pentru o acțiune de plantare, pentru a construi relații, pentru a planta câte un copăcel care să ne umple zilele cu aer proaspăt, cu aer curat.

• 24.02.2024 – Dealul cu Povești

* la Sala de Conferințe

Sâmbătă 24.02.2024, va avea loc un eveniment al Asociaţiei Rediu lui Tătar, din proiectul Dealul cu poveşti – festival de literatură pentru copii, coordonat de Mona Coţofan, căreia i s-au alăturat cu entuziasm pentru organizare şi reuşită: echipa, voluntarii, partenerii, sponsorii şi actorii.

• 31.12.2023 – Tradiții de Anul Nou!

* trupe din comuna Rediu

Duminică, 31.12.2023, vă invităm la un spectacol susținut de trupele de urători de pe raza comunei Rediu! Spectacolul va începe la ora 09:30 și se va desfășura pe terenul de activități din Baza Sportivă (lângă Sala de Conferințe din Rediu). Hai să-i susținem pe tinerii din comună care ne vor încânta cu o serie de dansuri și urături tradiționale!

• 21.12.2023 – Spectacol de Crăciun

* la Sala de Conferințe

Joi, 21.12.2023, vă așteptăm să ne treceți pragul, să ne întâlnim și să participăm, împreună, la un spectacol care ne va încânta privirile și va răspândi magia sărbătorilor de iarnă în comunitatea noastră, în gândurile și sufletele noastre.